Navigacija jūrų platybėse

Navigacija – turbūt vienas dažniausiai girdimų žodžių planuojant kelionę. Ir nesvarbu keliausite vandeniu, sausuma ar oru, minimalus pasiruošimas tam reikalingas.

Šiuo metu visi pasikliauna elektroniniais prietaisais tokiais  kaip GPS (Global Pisitioning System) imtuvais ar mobiliais telefonais. Ir visa tai yra tikrai šaunu iki tol, kol šie prietaisai ima ir sugenda ar nutrūksta elektros tiekimas (suprask, akumuliatorius nusėda).

Iš štai tuomet vienintelis išsigelbėjimas keliuose – atlasai, vandenyse – jūrlapiai, bei papildomos, gan primityvios priemonės kaip kad kompasas, bei bazinės žinios, be kurių plaukti – tai lyg siekti kelionės tikslo užrištomis akimis.

Navigacija naudojantis kompasu bei jūrlapiu – iš pažiūros tikrai nesudėtingas veiksmas, pasisuki reikiamu kampu ir judi link pasirinktos Pasaulio šalies. Tik yra keletas BET, kuris jūroje gali iš esmės nukreipti nuo kelionės tikslo.

Visų pirma, tai galimos magnetinės anomalijos, kurios veda kompasą iš proto ir šis atrodo lyg šoktų pasiutpolkę tai pirmyn, tai atgal. Nedideliuose gyliuose šios anomalijos gali pasireikšti plaukiant pro nuskendusį didelį laivą ar kitą metalinį objektą kuris iškreipia magnetinį lauką aplink kompasą.

Antra – egzistuojantys nuokrypiai. Tai Deviacija ir Variacija (kitaip dar vadinama Deklinacija). Šiuos nuokrypius reikia kaskart įvertinti pagal jūrlapio pateikiamą informaciją.

Jūrlapis ir kompasas, neišskiriami draugai navigacijoje, kurias galima pasinaudoti nustojus veikti visų taip mėgiamiems elektroniniams įrankiams.

Visa tai ir dar daugiau galite išmokti Mažojo Laivyno Akademijos organizuojamuose Bareboat skipper kursuose, kuriuos organizuoja ir mūsų draugai – Mažojo Laivyno Akademija.

Ačiū Jiems už teikiamas žinias ir neįkainojamą praktiką

Bareboat Skipper

Parašykite komentarą