IYT VHF SRC Master kursų patirtis Mažojo laivyno akademijoje

Trumpai apie pačius VHF SRC Master (GMDSS) kursus

Bendrąja prasme šie kursai man suteikė žinias apie įrangos įvairovę, panaudojimo galimybes, galimas situacijas, jų sprendimo variantus ir pasekmes. Visa tai dėl mūsų, esamų ir būsimų kapitonų bei keleivių saugumo. Neužmirštame ir tų kurie plaukioja šalia, dažnu atveju galime būti vieninteliai galintys atsiliepti į pagalbos šaukinius.

Kursų teorinė dalis aprėpia radijo ryšio veikimo principus analoginiais bei skaitmeniniais (VHF ir  DSC), palydoviniais (GPS) bei GSM ryšiais. Taip pat kalbama ir apie gelbėjimo įrangos tipus , paskirtis, jų veikimą.

Praktinių užsiėmimų metu simuliuojamos ir aptariamos realios situacijos, susipažįstama su laive esančia įranga ir jos funkcionalumu, o jos tikrai būna įvairios:

VHF radio

VHF radio – nešiojama radio stotelė, veikianti labai aukšto dažnio diapazone

SART

SART – Paieškos ir gelbėjimo „švyturys” (Search and Resque Transponder). Komplektuojami taip pat ir su AIS bei GPS sistemomis

Navtex

Navtex  – (Navigational Telex) radijo stotis, gebanti priimt vidutinio nuotolio įspėjamuosius pranešimus.  Smalsumui patenkinti ir praktiškai pranešimus galite skaityti ir internete http://www.navtex.lv

EPIRB

EPIRB – Automatinė nelaimės vietos pranešimo stotis (Emergency position-indicating radiobeacon station). Gali būti ir su GPS koordinačių siustūvu.

 

Na ir visų smagiausia kad visi esantys kursuose dalinasi savo patirtimi, kuri leidžia mokytis iš kitų.

 

Keletas terminų kurie buvo paminėti ir Jums galbūt girdėti bet nežinomi:

VHF - Labai Aukšto Dažnio (angl.  Very High Frequency)
SRC - Trumpo nuotolio ryšys (angl. Short Range Communication)
GMDSS - Globalinio jūrų avarinio ryšio sistema (angl. Global Maritime Distress and Safety System)
AIS - Automatinė identifikavimo sistema (Automatic identification system). Suteikia galimybė laivui būti identifikuotam pagal specialų siunčiamą kodą. AIS sistemos dėka šioje svetainėje galite stebėti laivų informaciją, jų judejimą

Padėka

Nuoširdžiai norėčiau padėkoti Mažojo Laivyno Akademijai ir nuostabios „Brabander” škunos kapitonui Valdemarui Vizbarui už suteiktas žinias ir pasidalintą savo daugiametę patirtį.

Bareboat Skipper

Parašykite komentarą