Robin Knox-Johnston: A World of My Own

Visai nekeista, kad perskaičius Bernard Moitessier knygą, kyla noras perskaityti tuomet jau ir paties 1968-1969 metų Golden Globe Race nugalėtojo prisiminimus:

Robin Knox-Johnston – A World of My Own

(© 1969, 2004. ISBN 978-0-7136-6899-5 – išleido pirmą leidimą dar 1969 metais Londone Adlard Coles Nautical, kurio knygą apie štormavimą rusiškai, ko gero, skaitė ir vyresnė už mane visa lietuvių buriuotojų karta).

Autorių gyvai probėkšmiais mačiau 2015 metais St Catherine Dock Londone, kur startavo jo organizuojama komandinė regata aplink pasaulį Clipper Round the World Race. Dar pamenu, kad tuomet lankiausi būtent toje laivėje, kuri tą regatą pasekoje ir laimėjo – tai kaip ir patenkino dar ir mano, kaip sirgaliaus, lūkesčius.

O 2018-2019 metais buvo organizuota ir Golden Globe Race formatu pagal 1968 metams priartintas originalias sąlygas vienutininkų regata, su kurios vienu iš dalyvių, finišavusiu trečiu ir apiplaukusiu pasaulį dar ir greičiau už pirmos regatos nugalėtoją, Uku Randmaa buvau susitikime pas Bitlą pernai.

Tad nenuostabu, kad bent jau dėl šių trijų priežasčių tiesiog privalėjau ir šią knygą įsigyti ir perskaityti.

Nors tokias knygas mes, ko gero, skaitome visai dėl kitko: kad patirtume nuotykio džiaugsmą, kuria autorius dalinasi, ir gal pasisemti iš jo patarimų ir išminties, kurie eina iš autoriaus patirties.

Knygoje užtenka ir to, ir kitko – Robinas pasakoja su britams būdinga santūria saviironija, dėsto savo motyvus startuoti ir laimėti (“tie prakeikti prancūzai!“), savo nusivylimus, nuovargį (savaitę trunkantis priešinis vėjas pasatų platumose, kas iš esmės “neįmanoma“), džiaugsmo atradimo momentus ir netgi nedideles priežastis (“pavasaris, tralialia!“).

Tarkime, smagus susitikimas Otago įlankoje su kyviais (naujazelandiečiais), kur pasidalina džiaugsmu, kad britai laimėjo tuomet 16 olimpinių medalių. Robinas vietinius pataiso, kad gal kalba eina ne apie britus, o bendrai apie Sandraugą (suprask, ir juos įskaitant).

“- Kokią Sandraugą?“ – tie perklausia… Jie juk irgi britai, ar ne?

Prieduose yra nepagailėta techninių detalių ir patarimų, kaip ir navigacinių prietaisų bei provizijos, ir net skaitytų kelionės metu knygų, sąrašai. Labai patogus gale ir esantis raktinių žodžių nuorodų priedas (index list), kuris leidžia lengvai rasti reikiamas kelionės aprašymo vietas pagal temą.

Autorius dešinėje su savadarbiu autopilotu, pramintu Admirolu (foto iš Daily Mail)

Tikrai savo hobyje paskendusiems (sic!) buriuotojams tai yra rekomenduotina knyga – dabar jau tapusi buriavimo klasika.

Smagaus skaitymo!

Ahoy!

***

Šaltinis: https://skipperltu.wordpress.com/2020/04/09/johnston/

Skipper_LTU

Parašykite komentarą