Kelionė jachta Kroatijos pakrantėmis po Adrijos jūra

Išrašas iš laivės žurnalo

Viskas prasidėjo dar prieš keletą metų kada pirmą kart Trakuose paplukdė kapitonas Konstantinas po Galvės ežerą. Saulėta diena, gaivus brizas sklandantis tarp salelių ir absoliuti ramybė – turbūt tai buvo pagrindinai faktoriai paskatinę susimastyti apie galimybę valdyti šį nuostabų žmogaus kūrinį – jachtą.

Po dar keleto pramoginių pasiplaukiojimų mintys subrendo ir nusprendžiau kad jau laikas.

2015 metų spalio 11d. prasidėjo kursai. Po keleto mėnesių sekė teorijos egzaminas bei nekantrus praktikos pasiplaukiojimų laukimas. Turiu prisipažinti pirmosiomis paskaitomis kaip žmogus atvykęs į kitą planetą, visi tie terminai kėlė šiek tiek nerimo, tai lyg dar viena užsienio kalba kurią turi perprasti labai greitai.

Iškart po egzamino, kol dar galvoje virė visos mintys apie buriavimą ir tą nepaprastą laisvės jausmą, dar net praktikai neprasidėjus ir pradėjau planuoti šią kelionę šiltuose kraštuose.

2016 metų gegužės mėnesį, atlikęs praktiką, įgijau II-os eilės vairininko licenziją, leidžiančią plaukioti vidaus vandenimis (nežinantiems kas tai yra – tai valstybėje esančios upės, ežerai, o taip pat ir mūsuose esančios Kauno bei Kuršių marios).

Bėgant vasarai pavyko dar keletą kartų savarankiškai išplaukti iš Kauno marių uosto su nedidele, bet labai smagia švediška „Maxi 68” laive, kurią maloniai leido naudotis mano didžiai gerbiamas praktikos mokytojas Marius. Na ir žinoma po to sekė beprotiškai nuostabi kelionėė po Adrijos jūrą.

 

Keletas faktų iš kelionės:

Jachtos pavadinimas: Klaudija
Jachtos modelis: Elan Impression 45
Maršrutas: Split-Hvar-Korčula-Dubrovnik-Mljet-Palmizana-Milna-Split
Nuplaukta: 210 jūrmylių, 7 paros jūroje
Ypatingos plaukiojimo sąlygos: Vėjas daugiau nei 6b (30kn) – 20jm; ~3val
Taip jau nutiko, kad šiais metais vos tik išlaikius II – eilės vairininko licenziją ir keletą kartų paplaukiojus Kauno mariose užvirė kraujas paragauti tikros jūros druskos skonio (palyginimui Baltijos jūra – 1,7%, Adrijos jūroje nuo 2,5% iki 3,9%).

Bareboat Skipper

Parašykite komentarą