Jachtklubas (1/3): jau gal gana nusišnekėti?

– …atvažiuoju aš į [Kauno] jachtklubą…

– Nėra Kaune jachtklubo, jau sakiau!

– Bet kelio nuorodoje ten taip parašyta: “Kauno jachtklubas“.

– Ar maža kas kur parašyta? Gali rasti ant malkinės sienos X, Y ir atvirkščią N su paukščiuku, o ten bus ne tai, kas parašyta, bet malkos. Ir ką? Nėra Kaune jachtklubo, gi pats žinai…

Maždaug toks dialogas su mano draugu Docentu, d.ž.k. Storu, d.ž.k. Nindzia (jis rimtai docentas – nesijuokite!; tik nuo studenčių laikosi atokiau kaip anoniminis alkoholikas nuo pagundos apsiprekinti su nuolaida alkoholinių gėrimų išparduotuvėje!) pasikartoja bent kartą per metus.

Džiaugiuosi, kad tai kartojasi vis rečiau: gal jau pagaliau jį įtikinau, o gal duoda durniui kelią ima mano požiūriui pritarti.

Nors gal iš tikro reikėtų liūdėti – juk situacija nebesikeičia, ir net romantiškus lūkesčius keičia pragmatiškas suvokimas, kad mano dažnai  tiesmukas sarkazmas turi ne šiaip sau pagrindą.

Tai ar yra Lietuvoje jachtklubų?

* * *

Jūs nepatikėsite, žinau, bet šitaip prasideda (ten yra daugiau teksto, kuris dabar nereikšmingas) mano tinklaraščio nebaigtas įrašas kovo 3 dieną, tačiau… dar 2012 metais!

Nuo to laiko per aštuonerius metus juk nemažai kubatūros nuleisto iš Grigeo šikpopieriaus gamyklos vandens pratekėjo upėmis į jūras, prakuto jau nauja karta lietuvių buriuotojų, tačiau, kaip man bebūtų apmaudu, nei kiek ne mažiau užsispyrusių glušių vis tiek galima bažnyčioje mušti pagal jiems skirtą patarlę. Jie vis tiek randa “jachtklubus“ Kaune bei Smiltynėje, nes – “nu tai taip gi ten parašyta“! Ou vej…

Glušas čia – tai angl. ignorant, ne durnas ir ne kurčias, o būtent tas, kuris sąmoningai pasirenka negirdėti argumentų, net jei žino ar bent nujaučia, kad yra neteisus. Nes… nu vat nuo to rimtai jokių kitų vaistų nėra, kaip tik su kunigėlio pagalba atšventinti kokiu pagaikščiu vardan mūsų viešpaties išganytojo ir doro krikščionio prievolės paskatinto tokio nedorėlio atbaidymo nuo jo pasirinkto tiesaus kelio į pragarą.

Man išties džiugu, kad aukščiau minėtasis docentas, net ir laikydamas savo “šiūpėlį“ (RS-280) tame Kauno “jachtklube“, jau senokai išsižadėjo šėtono, o tas faktas, kad mane pamokė gaudyti Kauno mariose škvaliukus (kas pravertė man dar 2010 metais Egėjo jūroje pakeliui iš Giočeko į Marmarį), jam danguje rezervavo VIPinę vietą, kurią dabar prižiūri su švabromis trys papingos garbanotos angeliukės, vilkinčios jūrinukėmis (ir nieko daugiau – nu angelai, ko norėti iš jų?…).

Tad jei nuo šešerių metų buriavimą praktikuojantis tame “jachtklube“ daugkartinis Lietuvos regatų čempionas nuo sovokinio supračiaus nesunkiai savo galvoje atsidėliojo, kas yra jachtklubas, ir kas nėra juo, tai tikrai, manau, tam padaryti kitiems pagaliau tikrai juk nėra būtinas docento mokslinis titulas. Tam reikalingas tiesiog noras.

Arba, dievaži – išties sakau jums, broliai ir sesės Kristuje: venkite bažnyčių, kaip velnias kryžiaus!

* * *

Po šios preambulės, aš perspėju jus, kad gana ilgą, bet, tikiuosi, išsamų, įrašą aš skėliau į dvi dalis:

  • Pirmoji dalis (jau po savaitės!) skirta sąvokoms ir simboliams bei požymiams – kuo skiriasi jachtklubas (yacht-club), uostelis (marina), buriavimo klubas (sailing/yachting/boating club) ir buriuotojų klubas (sailing club).
  • Antroji dalis (dar po kitos savaitės) paskirta žmonėms – kuo gali skirtis vieni nariai nuo kitų bei kuo užsiima jachtklubo pareigūnai (bei kas yra vėliavos pareigūnai).

O vietoje trečios dalies – aš jau planuoju vėliau su laiku pasakoti ir apie tikruosius jachklubus Lietuvoje.

Taip, yra tokių, ir netgi yra tokių Kaune, nepaisant preambulės (primenu – įžanga parašyta prieš 8 metus!), tik vis tiek ne ten, kur rodo kelio nuoroda.

Įrašą paskatino ne tik bukos ir glušavotos diskusijos socialinių tinklų grupėse, kur neaišku koks nelabasis mane užnešė, bet ir visai neseniai gautos ponios Kristinos (pavardė žinoma) dėka iš Kauno Regioninio Valstybės Archyvo kopijos Lietuvos Jacht-Klubo dokumentų. Tuomet pagalvojau, kad ir šis mūsų pirmasis jachtklubas vertas dėmesio (o tai Nacionalinė Buriuotojų Diena apie ką?) ir net ne vieno įrašo, tačiau pradžioje, panašu, teks sutarti dėl sąvokų, nes nuolat kils nesusipratimai, apie ką aš rašau ir kodėl.

O todėl – pirmoji atsakanti į klausimą dalis jau nuo š.m. vasario 20 dienos čia!

Ahoy!

***

Šaltinis: https://skipperltu.wordpress.com/2020/02/13/jachtklubas/
Autorių galite paremti per PayPal

Skipper_LTU

Parašykite komentarą