Buriuotojų solidarumas

Uždaras klubas, nerašytas garbės kodeksas, draugiškas teismas ir pirmenybė damoms liko dvidešimtame amžiuje ir (turbūt) tarptautinėse regatose.. Mano jūrų mokytojas Alari Akermann sakydavo: tarei žodį – visi tiki. Iki tol kol sužino, kad melavai. Tapsi svetimas.

– Nepastebėjau tavęs, bičiuli sakau draugiškai nubrėžęs prabangios jachtos bortą, ai okei, mosteli ranka nepažįstamasis, draudimas padengs, sveikas atvykęs į rojų. Vakare pasimatysim bare, išgersim alaus, užpildysim deklaraciją. Saugok save.. Kokį alų mėgsti?

Na na, kada tai buvo paskutinį kartą? Prieš dešimt metų Druskininkų sanatorijoj, kai laiku nesustabdžiau motorolerio. Šiandien kaimynai sveikinasi , nes mandagūs ir kad atsiknistum. Tik nepradėk ieškoti draugystės ar pagalbos problemos sprendimui. Visų pirma visi čia atvykėliai, antra – visi pilni savo problemomis. Kažkam leidžia kranas, kažkas neranda žmonos, kitam Interpolas lipa ant kulnų, tu čia iš kur su savo klausimais?
Kai tik buriavimas tapo paprastesnis už automobilio navigaciją Klaipėdoj, o laivai apsirūpino kosminiu internetu, didžiausia problema plaukiant vandenynu tapo stringantis Netflixas. Audros vyksta kokteilių stiklinėse, dramos – jachtklubo šokiuose kam virš 30. Advokatai, staliai, fūros vairuotojai, nusenę sportininkai, turtingi /maištingi palikuoniai ir australai naršantys tinderį,- maždaug taip atrodo kaimynai. Komunikabilusis Dom Perignon žino daugiau, aš bendrauju tik užkalbintas.

Nu kaip tu?, klausia naujas vakarykštis draugas ir pamojęs ranka nuskuba į tualetą. Mums pakeliui, dabar teks palaukti.
Iš kur jūs? Iš Lietuvos, a, žinau (kartais sako – buvau, abu kartus meluoja). Lituanija ar Albanija, koks skirtumas, rytų Europa vis tiek Rusija. Domas net GRAB taksistui atsako į klausimą: iš Rusijos. Toliau keliaujam tylėdami, vairuotojas rūpestingai pastumia kondicionieriaus svirtelę iki maksimumo..

O kur solidarumas? Vandenyje. Šitam kontekste mes visi išsigandę, ypač prieš audras.. Alio alio, kas mane girdi, kas dabar bus? Duokit mums orų prognozę.. Kodėl neveikia ryšys? Ką daryti? Netylėkit, kalbėkit.. Mes kalbam, dalinamės informacija, stengiamės išgyventi, plaukiam į saugesnę įlanką. Ten prisiinkaravę naktį geriam alų ir kalbamės kalbamės.

Paryčiais vėjui nurimus, nelaimės bendražygių nebematome. Išplaukė pirmi, tikėdamiesi geresnės vietos marinoje arba saugesnės inkaravietės.. Pats būčiau taip padaręs, bet pramiegojau.. Laiko juostos skirtingos. Mano daugiau.

***

Šaltinis: https://www.facebook.com/vytas.palavinskas/posts/10158066382371598

Vytas Palavinskas

Parašykite komentarą